Skrót aktualności 2012

Marzec 2012

• Hammerfall bierze urlop.
• Luca Turilli’s Rhapsody kompletuje skład.

Kwiecień 2012

• Rozłam w Sabaton.
• Nightwish przedstawia trailer nowego filmu „Imaginaerum”.

Maj 2012

• Nowy zespół byłych członków Sabaton.

 
 
 

Marzec 2012

Hammerfall bierze urlop.

Muzycy z Hammerfall po 15 latach na scenie postanowili odpocząć. Na rok 2013 zespół nie planuje żadnych aktywności, ale na 2014 jest zaplanowany nowy album.

Źródło: http://www.hammerfall.net/news/hammerfall-taking-2013-off/

 

Luca Turilli’s Rhapsody kompletuje skład.

Luca Turilli po odejściu z Rhapsody of Fire i stworzeniu własnego zespołu pod marką „Luca Turilli’s Rhapsody” jako wokalistę zatrudnia Alessandro Conti. Niedługo później pełny skład domyka perkusista Alex Landenburg. Pozostali członkowie oprócz Luca to: Patrice Guers (bas), Dominique Leurquin(gitara).

Źródło: http://www.ltrhapsody.com/10-the-new-singer-of-lt-s-rhapsody-finally-revealed-exclusive-excerpts-from-the-new-album
http://www.ltrhapsody.com/13-rhapsody-announce-the-new-drummer-alex-landenburg

 

Kwiecień 2012

Rozłam w Sabaton.

Z zespołu odchodzą Oskar Montelius (gitara), Rikard Sundén (gitara), Daniel Mulback (perkusja) i Daniel Myhr (klawisze). Muzycy nie zdradzają dokładnych powodów rozstania. Mimo rozłamu Sabaton nie odwołuje trasy koncertowej związanej z premierą nowego albumu „Carolus Rex”. Jeden z występów jest zaplanowany podczas tegorocznego Przystanku Woodstock. Odchodzących członków zespołu w niedługim czasie zastępują: Chris Rörland (gitara), Thobbe Englund (gitara), Robban Bäck (perkusja). Do czasu znalezienia klawiszowca te partie będą grane z taśmy.

Źródło: http://sabaton.pl/index.php/161-nowy-sklad-sabaton

 

Nightwish przedstawia trailer nowego filmu „Imaginaerum”.

Trailer dostępny jest pod tym linkiem: http://www.imaginaerum.com. Film jest ściśle powiązany z niedawno wydanym albumem pod tym samym tytułem. Premiera filmu zapowiedziana jest na Listopad tego roku. Na filmwebie można już przeczytać krótki opis filmu.

Źródło: http://nightwish.com/en/news

 

Maj 2012

Nowy zespół byłych członków Sabaton.

Byli członkowie Sabaton zakładają nowy zespół – „Civil War”. Skład uzupełniają: Patrik Johansson (wokalista Astral Doors) i Stefan Erikson (basista Volturyon). Aktualnie przygotowują nowy materiał, który mają zamiar wydać w przyszłym roku. Mimo „wojennej” nazwy tematyka utworów będzie dowolna.

Źródło: http://sabaton.pl/index.php/187-civil-war-nowy-zespol-bylych-czlonkow-sabaton

 


Dodaj komentarz